Gdy otwierasz skrzynkę z bronią w CS2, skin Mil-Spec (niebieski) dostajesz w 79,92% przypadków, Restricted (fioletowy) w 15,98%, Classified (różowy) w 3,20%, Covert (czerwony) w 0,64%, a nóż lub rękawice w 0,26%. To średnio jeden nóż na 385 skrzynek. Przy kluczu za 2,49 $ żadna skrzynka średnio się nie zwraca: według naszych szacunków nawet najlepsza oddaje około 72% wydanej kwoty, a większość 30–55%. 

Szanse w skrzynkach CS2 w skrócie: 

RzadkośćKolorSzansa na dropOkoło 1 na
Mil-SpecNiebieski79,92%1,25
RestrictedFioletowy15,98%6
ClassifiedRóżowy3,20%31
CovertCzerwony0,64%156
Nóż lub rękawice ★Złoty0,26%385

Szanse w skrzynkach CS2

Jak działają szanse w skrzynkach CS2

Valve opublikowało te szanse w 2017 roku, gdy Chiny zobowiązały wydawców gier do ujawniania prawdopodobieństwa płatnych losowych nagród, i są one takie same dla każdej skrzynki z bronią. Gra najpierw losuje rzadkość, potem wybiera jeden ze skinów tej rzadkości w skrzynce, a następnie przydziela losowe zużycie i wzór. Mniej więcej co dziesiąty skin wypada też jako StatTrak™. 

Każde otwarcie jest niezależne. Nie ma systemu litości ani „należnego” noża: sto nieudanych otwarć nie zwiększa szansy, że następne będzie dobre. Skiny Consumer i Industrial Grade nigdy nie wypadają ze skrzynek; zdobywa się je z kolekcji map i cotygodniowych dropów. Pełne wyjaśnienie poziomów znajdziesz w naszym poradniku o rzadkości skinów CS2. 

W niektórych regionach skrzynki otwiera się za pomocą X-Ray Scanner, który pokazuje przedmiot przed zapłatą. Szanse są takie same; oto jak działa X-Ray Scanner. 

Czym jest ROI skrzynki?

ROI (zwrot z inwestycji) porównuje to, co wydajesz, z tym, co średnio odzyskujesz. W przypadku skrzynki kosztem jest cena skrzynki plus klucz za 2,49 $, a zwrotem wartość oczekiwana dropu: cena każdego możliwego skina w każdym możliwym stanie, ważona szansą, łącznie z 10% szansą na StatTrak™ i pulą noży lub rękawic. 

ROI na poziomie 60% oznacza, że średnio za każdy wydany 1 $ dostajesz skiny warte 0,60 $. Średnia ukrywa jednak ogromne wahania: większość otwarć daje kilka centów, a rzadki nóż od czasu do czasu zwraca koszt setek skrzynek. 

Która skrzynka CS2 ma najlepsze ROI?

Obliczyliśmy wartość oczekiwaną 42 skrzynek z bronią na podstawie ich zawartości i aktualnych cen na Skin.Land. Oto dziesięć z najwyższym szacowanym ROI: 

SkrzynkaCena skrzynkiWartość oczekiwanaSzacowane ROI
CS:GO Weapon Case 312,03 $10,48 $72%
eSports 2013 Winter Case11,59 $9,05 $64%
Operation Vanguard Weapon Case4,51 $4,03 $58%
Operation Wildfire Case2,60 $2,84 $56%
CS:GO Weapon Case 220,03 $12,55 $56%
Glove Case9,66 $6,70 $55%
Horizon Case1,44 $2,09 $53%
Operation Hydra Case26,46 $15,16 $52%
Chroma 2 Case3,38 $2,99 $51%
Gamma Case2,80 $2,67 $50%

Mediana wynosi około 47%. Najgorzej wypadają najnowsze skrzynki, choć kosztują tylko centy: Gallery Case ma około 44%, Fever Case 38%, a Kilowatt Case 32%. W ich przypadku klucz za 2,49 $ to niemal cały koszt, a skiny są wciąż tanie z powodu dużej podaży. 

Ceny zmieniają się codziennie, więc traktuj te liczby jako szacunki do porównań, a nie obietnicę. Jeśli wybierasz skrzynkę pod kątem puli noży, zobacz, którą skrzynkę CS2 najlepiej otwierać, oraz najlepsze skrzynki CS2 z nożami. 

Która skrzynka CS2 ma najlepsze ROI

Szanse w pakietach Souvenir

Pakiety Souvenir wypadają podczas Majorów i zawierają kolekcje map z sześcioma poziomami rzadkości, więc najwyższe poziomy są jeszcze rzadsze niż w skrzynkach z bronią: 

RzadkośćSzansaOkoło 1 na
Consumer Grade80%1,25
Industrial Grade16%6
Mil-Spec3,2%31
Restricted0,64%156
Classified0,128%781
Covert0,0256%3906

Każdy skin Souvenir ma złote naklejki drużyn z Majora, dlatego dobry egzemplarz Souvenir może kosztować znacznie więcej niż zwykły. Więcej w naszym poradniku o tym, jak zdobyć pakiety Souvenir. 

Szanse w kapsułach z naklejkami

Kapsuły z naklejkami mają ten sam rozkład 80 / 16 / 3,2 / 0,64%: 

Rzadkość naklejkiSzansaOkoło 1 na
High Grade (papierowe)80%1,25
Remarkable (holo, glitter)16%6
Exotic (foil)3,2%31
Extraordinary (złote)0,64%156

Naklejki turniejowe popularnych drużyn i graczy zwykle zyskują na wartości, gdy Major się kończy, a kapsuły znikają ze sprzedaży. 

Czy warto otwierać skrzynki?

Tylko jeśli sprawia Ci przyjemność samo otwieranie. Średnio tracisz 30–70% wydanej kwoty, a szansa na nóż wynosi 0,26% na skrzynkę. Jeśli chcesz konkretnego skina, bezpośredni zakup jest niemal zawsze tańszy: wybierasz dokładnie ten skin, zużycie i wzór, a cenę znasz z góry. Przejrzyj rynek Skin.Land i porównaj, co dostałbyś za te same pieniądze wydane na klucze. Interesują Cię szczególnie noże? Przeczytaj o szansach na zdobycie noża. 

FAQ o szansach w skrzynkach CS2

Jaka jest szansa na nóż w CS2?

0,26% na skrzynkę, czyli średnio jeden nóż lub para rękawic na 385 skrzynek. Każde otwarcie jest niezależne, więc nie ma gwarancji nawet po setkach skrzynek. 

Jakie są szanse na drop każdej rzadkości ze skrzynki CS2?

Mil-Spec 79,92%, Restricted 15,98%, Classified 3,20%, Covert 0,64%, a nóż lub rękawice 0,26%. Są takie same dla każdej skrzynki z bronią. 

Która skrzynka CS2 ma najlepsze ROI?

Według naszych szacunków przy obecnych cenach CS:GO Weapon Case 3 zwraca około 72% kosztu otwarcia, a za nią są eSports 2013 Winter Case (około 64%) i Operation Vanguard Weapon Case (około 58%). Żadna skrzynka nie ma dodatniego średniego zwrotu. 

Dlaczego nowe skrzynki CS2 mają tak niskie ROI?

Nowe skrzynki kosztują tylko centy, więc klucz za 2,49 $ stanowi niemal cały koszt, a ich skiny są wciąż tanie, bo otwiera się ogromną liczbę egzemplarzy. Starsze, wycofane skrzynki zawierają cenniejsze skiny. 

Co jest tańsze: kupno skina czy otwieranie skrzynek?

Kupno jest tańsze niemal zawsze. Średnio otwieranie skrzynek zwraca mniej, niż wydajesz, a zakup pozwala wybrać dokładnie ten skin, zużycie i wzór za znaną cenę. 

0 komentarze

Z komentarzem

Inne nasze wspaniałe artykuły