Bir CS2 silah kasası açtığınızda %79,92 ihtimalle Mil-Spec (mavi), %15,98 Restricted (mor), %3,20 Classified (pembe), %0,64 Covert (kırmızı) ve %0,26 ihtimalle bir bıçak veya eldiven çıkar. Bu, ortalamada yaklaşık 385 kasada bir bıçak demektir. Anahtar 2,49 $ olduğundan hiçbir kasa ortalamada kendini amorti etmez: tahminimize göre en iyi kasa bile harcadığınızın yaklaşık %72'sini geri verir, çoğu ise %30–55'ini. 

Kısaca CS2 kasa oranları: 

NadirlikRenkDüşme şansıYaklaşık kaçta bir
Mil-SpecMavi%79,921,25
RestrictedMor%15,986
ClassifiedPembe%3,2031
CovertKırmızı%0,64156
Bıçak veya eldiven ★Altın%0,26385

CS2 kasa düşme oranları ve şansları

CS2 Kasa Oranları Nasıl İşler

Valve bu oranları 2017'de, Çin'in oyun yayıncılarından ücretli rastgele ödüllerin şanslarını açıklamasını zorunlu kılmasının ardından yayımladı ve oranlar tüm silah kasaları için aynıdır. Oyun önce nadirliği belirler, ardından kasadaki o nadirlikteki skinlerden birini seçer, sonra rastgele bir aşınma ve desen atar. Skinlerin yaklaşık onda biri ayrıca StatTrak™ olarak çıkar. 

Her açılış bağımsızdır. Acıma sistemi yoktur ve "sırası gelmiş" bir bıçak diye bir şey yoktur: yüz kötü açılış, bir sonrakinin iyi olma ihtimalini artırmaz. Consumer ve Industrial Grade skinler asla kasalardan çıkmaz; bunları harita koleksiyonlarından ve haftalık düşüşlerden alırsınız. Seviyelerin tam açıklaması için CS2 skin nadirliği rehberimize bakın. 

Bazı bölgelerde kasalar bunun yerine, eşyayı ödeme yapmadan önce gösteren X-Ray Scanner ile açılır. Arkasındaki oranlar aynıdır; işte X-Ray Scanner nasıl çalışır. 

Kasa ROI'si Nedir?

ROI (yatırım getirisi), harcadığınızı ortalamada geri aldığınızla karşılaştırır. Bir kasa için maliyet, kasa fiyatı artı 2,49 $'lık anahtardır; getiri ise düşüşün beklenen değeridir: olası her skinin olası her aşınmadaki fiyatı, %10 StatTrak™ şansı ile bıçak veya eldiven havuzu dahil olmak üzere oranlarına göre ağırlıklandırılır. 

%60 ROI, ortalamada harcadığınız her 1 $ için 0,60 $ değerinde skin aldığınız anlamına gelir. Ancak ortalama büyük dalgalanmaları gizler: açılışların çoğu birkaç sent getirir, ara sıra çıkan nadir bir bıçak ise yüzlerce kasanın masrafını karşılar. 

Hangi CS2 Kasasının ROI'si En İyi?

42 silah kasasının beklenen değerini içeriklerinden ve güncel Skin.Land fiyatlarından hesapladık. İşte tahmini ROI'si en yüksek on kasa: 

KasaKasa fiyatıBeklenen değerTahmini ROI
CS:GO Weapon Case 312,03 $10,48 $%72
eSports 2013 Winter Case11,59 $9,05 $%64
Operation Vanguard Weapon Case4,51 $4,03 $%58
Operation Wildfire Case2,60 $2,84 $%56
CS:GO Weapon Case 220,03 $12,55 $%56
Glove Case9,66 $6,70 $%55
Horizon Case1,44 $2,09 $%53
Operation Hydra Case26,46 $15,16 $%52
Chroma 2 Case3,38 $2,99 $%51
Gamma Case2,80 $2,67 $%50

Medyan kasa yaklaşık %47 seviyesinde. Yalnızca birkaç sent etmelerine rağmen en kötü sonucu en yeni kasalar veriyor: Gallery Case yaklaşık %44, Fever Case %38 ve Kilowatt Case %32. Bu kasalarda 2,49 $'lık anahtar neredeyse tüm maliyeti oluşturuyor, skinleri ise yüksek arz nedeniyle hâlâ ucuz. 

Fiyatlar her gün değişir; bu rakamları bir vaat değil, karşılaştırma için tahminler olarak görün. Bıçak havuzuna göre kasa seçiyorsanız, hangi CS2 kasasını açmak en iyisi ve en iyi CS2 bıçak kasaları yazılarımıza bakın. 

Hangi CS2 kasasının ROI'si en iyi

Souvenir Paketi Oranları

Souvenir paketleri Major'lar sırasında düşer ve altı nadirlik seviyesine sahip harita koleksiyonları içerir; bu yüzden üst seviyeler silah kasalarından bile daha nadirdir: 

NadirlikOranYaklaşık kaçta bir
Consumer Grade%801,25
Industrial Grade%166
Mil-Spec%3,231
Restricted%0,64156
Classified%0,128781
Covert%0,02563.906

Her Souvenir skin, Major takımlarının altın çıkartmalarıyla gelir; iyi bir Souvenir kopyanın normal olandan çok daha pahalı olabilmesinin nedeni budur. Ayrıntılar Souvenir paketleri nasıl elde edilir rehberimizde. 

Çıkartma Kapsülü Oranları

Çıkartma kapsülleri aynı %80 / 16 / 3,2 / 0,64 düzenini izler: 

Çıkartma nadirliğiOranYaklaşık kaçta bir
High Grade (kâğıt)%801,25
Remarkable (holo, glitter)%166
Exotic (foil)%3,231
Extraordinary (altın)%0,64156

Popüler takım ve oyuncuların turnuva çıkartmaları, Major bittikten ve kapsüllerin satışı durduktan sonra değer kazanma eğilimindedir. 

Kasa Açmak Buna Değer mi?

Yalnızca açma anının kendisinden keyif alıyorsanız. Ortalamada harcadığınızın %30–70'ini kaybedersiniz ve bıçak şansı kasa başına %0,26'dır. Belirli bir skin istiyorsanız doğrudan satın almak neredeyse her zaman daha ucuzdur: tam olarak istediğiniz skini, aşınmayı ve deseni seçersiniz ve fiyatı önceden bilirsiniz. Skin.Land pazarına göz atın ve aynı parayla anahtarlarda ne alacağınızla karşılaştırın. Özellikle bıçakları mı merak ediyorsunuz? Bıçak çıkarma şansınız hakkında okuyun. 

CS2 Kasa Oranları Hakkında SSS

CS2'de bıçak çıkarma şansı nedir?

Kasa başına %0,26; yani ortalamada yaklaşık 385 kasada bir bıçak veya bir çift eldiven. Her açılış bağımsızdır; bu yüzden yüzlerce kasadan sonra bile garanti yoktur. 

CS2 kasasında her nadirliğin düşme şansı nedir?

Mil-Spec %79,92, Restricted %15,98, Classified %3,20, Covert %0,64 ve bıçak veya eldiven %0,26. Tüm silah kasaları için aynıdır. 

Hangi CS2 kasasının ROI'si en iyi?

Güncel fiyatlarla yaptığımız tahmine göre CS:GO Weapon Case 3, açma maliyetinin yaklaşık %72'sini geri veriyor; onu eSports 2013 Winter Case (yaklaşık %64) ve Operation Vanguard Weapon Case (yaklaşık %58) izliyor. Hiçbir kasanın ortalama getirisi pozitif değil. 

Yeni CS2 kasalarının ROI'si neden bu kadar düşük?

Yeni kasalar yalnızca birkaç sent eder; bu yüzden 2,49 $'lık anahtar maliyetin neredeyse tamamını oluşturur, skinleri ise çok sayıda kopya açıldığı için hâlâ ucuzdur. Eski ve artık düşmeyen kasalar daha değerli skinler barındırır. 

Skin satın almak mı daha ucuz, kasa açmak mı?

Neredeyse her durumda satın almak daha ucuzdur. Ortalamada kasa açmak harcadığınızdan daha azını geri verir; satın almak ise bilinen bir fiyata tam istediğiniz skini, aşınmayı ve deseni seçmenizi sağlar. 

0 yorum

Yorum yaz

Diğer harika makalelerimiz